Yazılım hakkında kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

tarafından
743
Yazılım hakkında kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Yazılım hakkında kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Yazılım hakkında kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Yazılım konusunda kendinizi geliştirmeye başlamadan önce seviyenizi tespit etmelisiniz. Başlangıç orta ve deneyimli olarak kendinizi sınıflandırdıktan sonra sıra geldi kendimizi nasıl geliştireceğimize. Başlangıç seviyesinde olan ve yazılım ile alakalı hiçbir şey bilmeyip bu alana yeni başlayanlar için ilk olarak yazılım dillerinin hangisinin öğrenilmesi gerektiği kararlaştırılır.

Yazılım hakkında kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

Hangi yazılım dilini öğrenirseniz öğrenin profesyonel olan yazılımcılar her zaman nesne yönelimli programlamayı öğrenmenizi tavsiye eder. Sizde yazılım öğrenmeye yeni başlıyorsanız ilk olarak nesne yönelimli programlamayı öğrenirseniz bu ileride sizin işinize daha çok yarayacaktır.

Hangi yazılım dillerinde kendimi geliştirebilirim?

Dünyada en çok kullanılan yazılım dilleri sırası ile şu şekildedir; Java, C, Python, PHP, Visual Basic, Javascript, R, Go, Ruby, Groovy, Objective-C, Perl, Pascal, Delphi Object Pascal, Swift, Matlab, C++, C#, CSS, SQL, Assembly, HTML, SAS, Scratch, Powershell 

Bu yazılım dillerinin her biri kendi alanında profesyonel işler çıkarabilmek için yazılımcılara yardımcı olmaktadır. Gelişmiş arayüzleri sayesinde odaklanılan noktaların yazılımcıların talebine göre özelleştirmeleri sayesinde her biri kendi alanında öncülerdir.

Örneğin gelişmiş bir web geliştirici olan Javascript sayesinde dinamik web siteleri geliştirirken, Python ile, Web Geliştirme, Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi, Veri Analizi, Oyun Geliştirme ve Robotik Uygulamaları alanında mükemmel projelere imza atabilirsiniz.

Eksiklerinizi tespit edin

Yazılım ile alakalı seviyenizi tespit edip hangi yazılım dilini öğreneceğinize karar verdikten sonra sıra geldi eksiklerinizi tespit etmeye. Öğreneceğiniz yazılım dilinde bildikleriniz ve örenmek istediğiniz eksiklerinizi tespit ederek bilmediklerinizi öğrenme yoluna koyulabilirsiniz.

Yazılım ile alakalı kitap okuyun

Eksiklerinizi tespit edip bu alanda çalışmaya koyulduktan sonra öğreneceğiniz yazılım dili ile alakalı kitaplar alarak kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Siz de bilirsiniz ki en akılda kalıcı bilgi okuyarak ve dinleyerek olmaktadır. Okuyarak çalıştıktan sonra dinleyerek de pekiştirdikten sonra yeni yazılım projeleri oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Çevrim içi kurslar satın alın

Yazılım ile alakalı kitaplar okuduktan sonra Udemy gibi çevrim içi video eğitim platformlarından öğrenmek istediğiniz yazılım dili ile alakalı video eğitim setini satın alıp sıfırdan ileriye video eğitimleri dinleyerek ve aynı zamanda uygulayarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Eşimin Kredi Borcu Beni Etkiler Mi ?

Fazla Mesai Hesaplama Programı