Telefon Ekranı Bilgisayara Nasıl Yansıtılır?

tarafından
787
Telefon Ekranı Bilgisayara Nasıl Yansıtılır?

Bu yazımız içericisinde Telefon Ekranını Bilgisayara Nasıl Yansıtılır? Hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İş dünyasında yer alan kişiler bazı zamanlar telefonlarını bilgisayar ekranlarına yansıtmak isterler. Google Play Store mağazasında bu konu ile ilgili uygulamaları kullanmak istediğinizde hepsinin ücretli olarak satıldığını görebilirsiniz. Bu yazımızda herhangi bir ücret ödemeden telefonu bilgisayar ekranına nasıl yansıtılacağını öğreneceksiniz.

Telefon ve tabletlerin ekranlarını bilgisayara yansıtmak istenmesinin birçok nedeni var. Telefonunuzun ekranı kırılmış, ekranı kararmış olabilir. Rehber ve yedeklere ulaşamıyorsanız belirttiğimiz programla telefon ekranını bilgisayarlarınıza aktarabilirsiniz. iPhone kullanan IOS kullanıcıları, bu tarz istekleri için kendilerine uygun bir uygulama kullanmak zorundadırlar.

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Telefon Ekranını Bilgisayara Nasıl Yansıtılır konusunda ilk olarak Scrcpy adındaki yazılımı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bu yazılım Android 5.0 ve üzeri telefonlarda çalışmaktadır. IOS işletim sistemli telefonlarda şu an için yazılım çalışmamaktadır. Yazılımı bilgisayara indirdikten sonar telefonunuzun Ayarlar kısmından “Bu Cihaz Hakkında” bölümünden “Hakkında” bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada yapı numarası yazan yere 8 ile 10 kere arka arkaya tıkladığınızda geliştirici seçeneklerinin açıldığına dair bildirim alacaksınız.

Geliştirici seçeneklerini açtıktan sonra ayarlar bölümüne geri dönerek menüden “Geliştirici Seçenekleri” kısmına tıklayın. Bu kısmın içerisine girdiğinizde “USB Hata Ayıklama” adı altında bir başlık olduğunu göreceksiniz. Hata ayıklama kısmına girdikten işlemin artık sonuna gelmiş oluyorsunuz. USB Kablo aracılığı ile telefonu bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayara indirdiğiniz dosyanın içerisindeki scrcpy.exe dosyasını çalıştırın.

Yazılımı çalıştırdıktan sonra telefonunuzun ekranına “USB Hata Ayıklamaya İzin Ver” şeklinde bir uyarı geldiğini göreceksiniz. Gelen uyarıya izin verdikten sonra telefonunuzun ekranı bilgisayara yansıdığını göreceksiniz. CTRL + F tuş kombinasyonu ile telefonunuzun tam ekran olarak bilgisayarda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Telefon Ekranını Bilgisayara Nasıl Yansıtılır konusunda son olarak birkaç ipucundan bahsetmek istiyoruz. Telefonunuzu bilgisayara yansıttıktan sonra fare ve klavye aracılığı ile telefonunuza gelen mesajları yanıtlayabilir, fotoğrafları düzenleyebilir, dosyaları görüntüleyip düzenleyebilir, telefonunuzda bulunan oyunları oynayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda bulunan dosyaları saniyeler içerisinde kendi bilgisayarına aktarabilirsiniz. Ekranı kırık olan telefonlarınızın yedeklerini bu uygulama aracılığı ile bilgisayarlarınıza aktarabilirsiniz.

Kredi Kart Limit Yükseltmek Ne kadar Sürer

Site Haritası Nedir?