Micro SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

tarafından
439
Micro SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Bazen dalgınlıkla veya istemeyerek de olsa Micro SD kartlarımızdan çeşitli dosyalar silebiliriz. Silinen dosyalar çok önemli veya gerekli olduğunda pişman olan kişiler dosyaların geri gelip gelmeyeceğini merak etmektedir. Bu yazımız içerisinde Micro SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır? Hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Micro SD Karttan Silinen Dosyalar
Micro SD Karttan Silinen Dosyalar

Micro SD kart içerisinde bulunan dosyaları yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda endişelenmenize hiç gerek yoktur. Harici yazılımlar kullanarak Micro SD kart içerisinde bulunan verilerin bir kısmını veya tamamını kurtarabilirsiniz. İşlemlerin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylar;

Silinen Dosyaları Kurtarma

Tamamen ücretsiz olarak sunulan Disk Drill SD kart Kurtarma Yazılımı ile Micro SD Kart içerisindeki silinen dosyaları kurtarabilirsiniz. Yazılım sadece 500 MB’a kadar olan verileri ücretsiz kurtarmaktadır. SD kart içerisindeki silinen veri 500 MB üzerinde ise ücretli paket satın almanız gerekecektir.

Disk Dril yazılımını bilgisayara indirip kurduktan sonra SD kartı bilgisayarınıza takın. Program üzerinden SD kartı seçerek All Recovery Methods kurtarma yöntemini seçin. Kurtarma yöntemini seçtikten sonra işlemleri başlatabilirsiniz. İşlem süresi kurtarılacak dosyanın boyutuna göre değişmektedir. Dosyaları zarar görmeden teslim almak istiyorsanız işlemler tamamlana kadar bilgisayarınızı veya programı asla kapatmayın.

Micro SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır? Konusunda buraya kadar geldiyseniz işlem sizin için başarılı bir şekilde sonuçlanmış demektir. Kurtarma işlemi tamamlandıktan sonra SD kart içerisinden kurtarılan klasör ve dosyalar karşınıza çıkacaktır. Ücretsiz paket kullanıyorsanız sadece 500 Mb’lık kısmı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Geri kalan kısmı bilgisayarınıza indirebilmeniz mümkün değildir. Hangi verileri bilgisayarınıza indirip kurtaracağınızı manuel olarak seçmeniz gerekiyor.

SD Kart Kurtarma İşlemi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Micro SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır? Konusunda piyasada bulunan en başarılı sonuç veren yazılım Disk Drill yazılımıdır. Ancak bazı durumlarda bu programın da kurtaramadığı dosyalar olabiliyor. Genelde kötü amaçlı yazılım ve virüsler SD kart içerisindeki verileri silmektedir. Silinen dosyaları kurtarıp bilgisayarınıza indirdiğinizde bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Kurtarılamayan yazılımlar için alternatif programlar deneyin. Birden fazla program kullanarak ücret ödemeden verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Örnek Yazı:

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

Öneri Site :

Ekonomi Devi

Micro SD Karttan Silinen Dosyalar