Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

tarafından
635
Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

Bu yazımız içerisinde Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar hakkında bilgi vereceğiniz. Her kullanıcının çeşitli kategorilerden programlara ihtiyacı vardır. Bazen her an ihtiyaç duyacağınız programların ne olduğunu bilemeyebilirsiniz. Bu yazımızı okuyan kişiler, programları kontrol ederek bilgisayardaki eksikliklerini tamamlayabilirler.

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar
Bilgisayar

WinRar

Her Windows kullanıcısının bilgisayarlarına ilk kurması gereken programlardan olan WinRar bazen unutulabiliyor. Format sonrası hemen indirilmesi gereken WinRar, dosya sıkıştırmaya ve sıkıştırılmış dosyaları açmaya yarıyor.

Advanced SystemCare

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar listemizin üçüncü sırasında Advanced SystemCare yer alıyor. Bilgisayarda bulunan gereksiz dosyaları temizleyen bu program, maksimum oranda hız sahibi olmanızı sağlar. Bilgisayarınızın hızından memnun değilseniz bu yazılımı kesinlikle yükleyiniz.

DAEMON Tools Lite

DAEMON Tools Lite aracılığı ile bilgisayarınıza çok kolay bir şekilde sanal disk oluşturabilirsiniz. Kullanımı tamamen ücretsiz olan DAEMON Tools Lite, genelde format dosyası oluşturmak için tercih edilmektedir.

Recuva

Recuva bazı durumlarda bilgisayar kullanıcıları büyük bir sorundan kurtaran oldukça özel bir yazılımdır. Bu program aracılığı ile bilgisayarınızdaki silinmiş dosyaları geri getirebilirsiniz. Geri getirme konusundaki başarısı oldukça yüksektir.

CCleaner

Her bilgisayarda olması gereken programlardan bir diğeri de CCleaner’dır. CCleaner, bilgisayarı hızlandırma konusunda sektörün en iyi programlarından birisidir. Bilgisayarda bulunan tüm gereksiz dosyaları kaldıran program yavaşlayan bilgisayarları iyileştirmektedir.

PhotoScape

Windows bilgisayarlar için en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarından birisi de PhotoScape’dir. Bu uygulama üzerinden istediğiniz fotoğrafın boyutunu değiştirebilir, fotoğrafı kırpabilir, rengini değiştirip parlaklık ayarlamasını yapabilirsiniz.

Fotoğraf düzenleme araçlarına her zaman ihtiyacınız olmayabilir. Ancak bir kere bile ihtiyacınız olsa elinizin altında kullanabileceğiniz ücretsiz bir programın olması işinizi büyük oranda kolaylaştırır.

Unlocker

Unlocker yine çok işinize yarayacak yazılımlar arasındadır. Bazen bilgisayarlarınızda silinmeyen dosyaların yer aldığını göreceksiniz. Bilgisayarınızda bulunan silinmeyen dosyaları Unlocker aracılığı ile silebilirsiniz.

Avast Free Antivirus

Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar listemizin son sırasında Avast Free Antivirus yer alıyor. Şu an için piyasada bulunan en iyi anti virüs yazılımlarından birisi olan  Avast, ücretsiz sürümü ile de oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. Bilgisayar disklerini bütünü ile tarayan Avast, tüm virüsleri başarılı bir şekilde temizlemektedir.

Önerilen Yazı:

Yazılım İçin Leptop Önerileri