Yazılım İçin Laptop Önerisi

tarafından
373
Yazılım İçin Laptop Önerisi

Yazılımı eğitimi alan birçok kişi çalışmaları için kendilerine uygun bilgisayar arayışlarına girmektedir. Bu yazımız içerisinde yazılım için laptop önerisi üzerine konuşmaya çalışacağız. Bilgisayar siparişi vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktaların yer aldığı bu yazı, yazılım ile ilgilenecek kişilere büyük fırsatlar sunmaktadır.

Yazılım Bilgisayarında Olması Gereken Özellikler

Yazılım İçin Laptop Önerisi
Yazılım İçin Laptop Önerisi

RAM: Yazılım için kullanılan programların büyük bir bölümü RAM tüketmektedir. Bu nedenle satın alacağınız bilgisayarın en az 8 GB RAM’e sahip olması gerekmektedir. Elbette üstüne çıkabilirsiniz ancak en alt sınırı 8 GB üzerinden tutunuz.

SSD: Yazılımı ana gelir kaynağınız olarak kullanacaksanız satın alacağınız bilgisayarın kesinlikle SSD diske sahip olması gerekmektedir. Minimum 256 GB SSD depolama alanı sizler için yeterlidir. SSD olmadığında işinizin büyük oranda yavaşladığını fark edeceksiniz.

İşlemci: Yazılım için laptop önerisi konusunda en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de işlemcidir. Satın alacağınız bilgisayarda yeni model güçlü bir işlemci olmasına önem gösterin. Bilgisayar modelleri incelerden işlemcilerin piyasaya sürülüş tarihine bakarak en uygun cihazın hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Ekran Kartı: Yazılımcılar için güçlü ekran kartlarına gerek yoktur. Ekran kartı daha çok oyun oynayan, grafik gerektiren işlerle uğraşan kişilere lazımdır. Ancak sizi yarıda bırakmayacak kadar düşük özelliklere sahip bir ekran kartı tercih edebilirsiniz.

HDD: SSD Disk kullanacağınızda ötürü HDD ile çok fazla işiniz olmayacaktır. 512 GB üstü SSD Disk sahibi iseniz HDD almanıza dahi gerek yoktur. 250 GB HDD olması ilk etaptaki tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacaktır.

Oyuncu Bilgisayarı İle Yazılım Yapılır Mı?

Yazılım için bilgisayar alacak kişilere alternatif olarak oyuncu bilgisayarı da önerebiliriz.   Güçlü özelliklere sahip oyuncu bilgisayarlar hem kodlama hem de grafik işlerinizi sorunsuz halledebilirsiniz. Oyuncu bilgisayarları ile son derece başarılı işler çıkarabilmek mümkündür.

Masaüstü Mü Dizüstü Bilgisayar Mı?

Yazılımcı olmanın en güzel yanı istediğin yerde istediğin zaman çalışabilmektir. Bu nedenle masaüstü bilgisayarlardan ziyade dizüstü bilgisayar kullanmanızı öneririm. Masaüstü bilgisayarlar parça yenileme açısından oldukça rahat olsa da parça yenileme ve parça performansları açısından zayıftır. Laptop kullanımını istediğiniz yerde istediğiniz ortamda yapabildiğiniz için daha avantajlıdır. Masaüstü cihazlara nazaran laptop her zaman daha avantajlıdır. Bu yazımız içerisinde yazılım için laptop önerisi hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Önerilen Yazı

yazı

Önerilen Site

Ekonomi Devi

Yazılım İçin Laptop Önerisi