En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri

tarafından
443
En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri

Bu yazımız içerisinde En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri hakkında bilgi vereceğiz. Önceden bilgisayarda güvenliğinden endişe ettiğimiz dosyaları taşınabilir hard disklerde saklıyorduk. Teknolojinin gelişmesi ile beraber taşınabilir disklerin yerini bulut servisler aldı. Bu konudaki en iyiler ise;

En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri

Google Drive

En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri listemizin ilk sırasında Google Drive yer alıyor. Gmail ile beraber gelen Google Drive kullanıcılarına ücretsiz 15 GB depolama hakkı veriyor. Akıllı telefon ile senkronize bir şekilde çalıştığında tüm rehber ve fotoğrafları eş zamanlı olarak yedeklemektedir. Aylık 5,79 TL ödeyerek 100 GB depolama alanı satın alabilirsiniz.

Dropbox

Bulut depolama servisleri içerisinde Googe Drive’dan sonra en çok tercih edilen servis Dropbox’tur. Bu servis her kullanıcısına ücretsiz 2 GB depolama imkanı sunmaktadır. Ancak; davet yolu ile Dropbox’a üye yaptığınız arkadaş için 500 MB kalıcı depolama alanı da kazanabiliyorsunuz. Aylık 10 dolar ödeyerek 1 TB depolama alanı satın alabilirsiniz

Box

Box; Google Drive ile beraber en eski bulut depolama servisleri arasında yer alıyor. En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri arasında yer alan Box, her kullanıcısına ücretsiz 10 GB ücretsiz depolama imkanı sunmaktadır. Box maalesef herkese uygun olmamaktadır. Buranın en büyük şartı tek seferde 250 MB dosya yükleme şartıdır. Yıllık 10 Dolar ödeyip 100 GB depolama alanı satın alan kişilerin tek seferde yükleyebileceği dosya miktarı da 5 GB’ye çıkmaktadır.

iCloud Drive

Dünya’nın en büyük teknoloji Apple, kullanıcılarına bulut depolama hizmeti de veriyor. Başta iPhone ve iPad olmak üzere MacOS işletim sistemli cihazlarda kullanılan Cloud, Windows ile de uyumlu çalışmaktadır. IOS ve MacOS kullanan kişilerin ücretsiz 5 GB depolama alanına bulunmaktadır. 50 GB depolama alanı almak için aylık 6,99 TL ücret ödemeniz gerekecektir. iCloud’Un 1 TB’ye kadar depolama alanı sunduğunu söyleyebiliriz.

Amazon Cloud Drive

En İyi Bulut Dosya Depolama Servisleri listemizin son sırasında Amazon Cloud Drive servisi yer alıyor. Online pazar devi Amazon müşterilerine artık dosya saklama imkanı da sunuyor. Amazon Cloud Drive kullanıcılarına ücretsiz 5 GB depolama alanı veriyor. 20 GB depolama alanına sahip olmak istiyorsanız yıllık 20 Dolar, 50 GB depolama alanına sahip olmak istiyorsanız yıllık 25 Dolar ödemeniz gerekiyor. Yüksek boyuttaki depolama alanları için farklı fiyat tarifeleri mevcuttur.

Önerilen Yazı

Yazı

Önerilen Site

Ekonomi Devi