Microsoft Office’e Alternatif Ücretsiz Programlar 

tarafından
460
Microsoft Office’e Alternatif Ücretsiz Programlar 

Microsoft Office’e Alternatif Ücretsiz Programlar 

Bu yazımız içerisinde Microsoft Office’e Alternatif Olarak Kullanabilecek Ücretsiz Programlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazıyı okuyan herkesin hayatında en az bir kez dahi olsa Office programları kullandığını biliyoruz. Microsoft servislerinin pahalı olmasından dolayı birçok kişi alternatif uygulamalara göz atmak istemektedir. Office yerine kullanabilecek alternatif programlar; 

Microsoft Office'e Alternatif Ücretsiz Programlar 

OpenOffice 

Microsoft Office’e Alternatif Olarak Kullanabilecek Ücretsiz Programlar listemizin ilk sırasında OpenOffice yer alıyor. Microsoft Office ile hazırlanmış dosyaları da düzenleme imkanı sunan OpenOffice, dört program ile bilgisayarlarınıza kurulmaktadır. Yazı işleri için Writer, hesap işleri için Calc, sunumlar için Impress, veri tabanı için Base OpenOffice programlarını kullanabilirsiniz. 

LibreOffice 

Microsoft Office’ın alternatifleri içerisinde en popüler olan bir diğer yazılım ise Libre Office’dir. OpenOffice’e destek veren bir grup yazılımcı tarafından geliştirilen LibreOffice, Microsoft Office uygulamaları ile neredeyse tam uyumlu olarak çalışmaktadır. 

Google Doc 

Google Doc veya bir diğer adı ile Google Dokümanlar, bu konuda kullanabileceğiniz en iyi servislerden birisidir. Birebir Microsoft Office ile aynı olan Google Doc bulut tabanlı depolama ve saklama kullanıyor. Gmail hesabı ile sisteme giriş yaparak Dokümanları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Microsoft Office ile düzenlenmiş belgeleri içe aktararak üzerinde düzenlemeler de yapabilirsiniz. 

FreeOffice 

Microsof Excel, Word ve PowerPoint servislerinin alternatifi olarak geliştirilen FreeOffice tamamen ücretsizdir. Düşük boyuta sahip olan uygulama tamamen Türkçe dil desteğine sahiptir. Eski sistem bilgisayarlarda dahi çalışabilen FreeOffice, Microsoft Office ile yapılabilecek her işlemi yapma imkanı sunuyor.  

Microsoft Office Online 

Microsoft Office normalde ücretli bir yazılımdır. Ancak; sektördeki rekabet ortamına yetişmek isteyen Microsoft, uygulamalarını internet ortamına tamamen ücretsiz bir şekilde taşımıştır. Microsoft Office Online ile tamamen ücretsiz bir şekilde PowerPoint, Word ve Excel’in temel özelliklerinden faydalanabilirsiniz. 

Microsoft Office’e Alternatif Olarak Kullanabilecek Ücretsiz Programlar listemiz sona ermiştir. Bu servislerin yanı sıra WPS Office Free, Softmaker FreeOffice, Polaris Office servislerini kullanabilirsiniz. Listede yer alan uygulamaların tamamı ücretsizdir. 

Önerilen Yazı

Yazı

Önerilen Site

Ekonomi Devi