En Güvenli Web Tarayıcıları

tarafından
431
En Güvenli Web Tarayıcıları

Bu yazımız içerisinde En Güvenli Web Tarayıcıları üzerine bir liste oluşturmaya çalışacağız. İnternet tarayıcısı konusunda güven sorunu olan kişiler bu listede yer alan tarayıcıları kullanabilirler.

En Güvenli Web Tarayıcıları

Mozilla Firefox

En Güvenli Web Tarayıcıları listemizin ilk sırasında Mozilla Firefox yer alıyor. Dünyanın en güvenli web tarayıcılarından birisi olarak gösterilen Firefox, kullanıcılarına çok fazla eklenti seçeneği sunmaktadır. Çevrimiçi otomatik olarak kullanıcı etkinliklerini takip eden Mozilla, zararlı olabilecek her türlü siteyi engellemektedir.

Chromium

Chromium, 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Dünyanın en güvenilir tarayıcılarından birisi olan gösterilen Chromium, en iyi masaüstü yazılımlarından birisi olarak gösterilmektedir. Uygulama Google Chrome tarafından desteklenmekte ve geliştirilmektedir. Tamamen açık kaynaklı olan Chromium, tamamen özel ve bağımsızdır. Güvenilir ve alternatif bir tarayıcı arıyorsanız Chromium deneyebilirsiniz.

Opera

En Güvenli Web Tarayıcıları listemizin üçüncü sırasında Opera yer alıyor. Dünyanın en başarılı tarayıcılarından birisi olarak gösterilen Opera, siber güvenlik uzmanları tarafından en güvenilir tarayıcı olarak gösterilmektedir. Oldukça hızlı tarayıcı olan Opera, kullanıcı ara yüzüne büyük oranda önem vermektedir.

Opera, veri kullanımını büyük oranda azaltan bir teknolojiye sahiptir. Web sayfa açma hızı yüksek olan Opera’nın turbo modu da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tamamen ücretsiz VPN servisi de bulunmaktadır.

Tor Browser

İnternette güvenli bir şekilde gezinmek isteyen kişilerin tercihi genelde Tor Browser olmaktadır. Kullanıcıların bağlantılarını 3 katmalı olarak şifreleyen Tor, maksimum oranda güvenlik sağlamaktadır. Hiçbir şekilde kullanıcı çerezi tutmayan Tor, özel gezinti yapmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor.

Tor Browser kullanıcı trafiğini birden fazla sunucuya yönlendirdiği için önceden çok yavaştı. Ancak son zamanlarda aldığı güncelleme destekleri sayesinde oldukça hızlı hale gelmiştir. Bu tarayıcının en kötü özelliği kötü amaçlı yazılımlardan koruma özelliğine sahip değildir ve eklenti kurulumuna izin vermemektedir.

Safari

Safari, En Güvenli Web Tarayıcıları listemizin son sırasında yer alıyor. Apple tarafından MacOS cihazlar ve IOS işletim sistemli mobil cihazlar için geliştirilmiş olan bu tarayıcı, iPhone ve Mac cihazlar için en güvenilir tarayıcı olarak kabul edilmektedir.  Şüpheli web sitelerini kara listeye alan Safari kullanıcılarının zayıf parola kullanmasının önüne geçiyor.

Önerilen Yazı

yazı

Önerilen Site

Ekonomi Devi