Canias Nedir? Canias Ne İşe Yarar?

tarafından
1497
Canias Nedir? Canias Ne İşe Yarar?

Canias Nedir?

“Canias nedir?” sorusu son dönemlerde Google’da en çok aratılan kelimeler arasında popülerliğini korumaya devam etmektedir. Canias yazılımının yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile bu yazılım gözde hale gelmiştir. Canias programı ERP ismi ile de bilinmektedir. ERP, kurumsal kaynak planlama olarak geçmektedir. Bu Canias programı sayesinde işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken iş gücü, makine ve malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel bir isimdir. Canias yazılımı ile bu işlemlerin tamamını rahat bir şekilde tamamlanabilir.

Canias yazılımı sayesinde şirketlerin satış, satın alma, üretim planlama, imalat ve sevkiyat gibi günlük iş faaliyetleri ile muhasebe, finans, ithalat-ihracat, insan kaynakları, AR-GE, kalite güvence ve mühendislik gibi iş süreçlerinin tamamını yönetmek için kullanılabilir. Hangi alanda çalışılıyorsa, o alanla alakalı iş planlamaları Canias yazılımı üzerinden yapılabilir.

Canias Ne Zaman Ortaya Çıktı?

1970-1980 yıllarında bilgisayar ve teknolojinin gelişmesi hız kazanmasıyla beraber MRP sistemlerinin de çıkışları hız kazandı. MRP, malzeme ihtiyaç planlama programlarıdır. 1990 yılların başına gelindiğinse ise bu sistemin yetersiz gelmesi ile beraber ERP yazılımı ortaya çıkmıştır. 1990 yılından buyana her geçen gün kendini yenileyen sistemleri ile hizmet etmeye devam etmektedir. ERP sistemi sayesinde departmanlar arası bilgiler entegre edilerek iş gücünün hafifletilmesi hedeflenmektedir.

Canias Amacı Nedir?

Canias Amacı Nedir?

Canias yazılımı genel olarak ele alındığında iş gücünü hafifletmeye yarayan bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde departmanlar arası veri akışı ve veri bütünlüğü sağlanır. Canias yazılım sistemini bir şirket kullanmaya başladığında her departmanda ortak bir ERP sistemi kullanılmaktadır. ERP sistemleri merkezi veri tabanı sayesinde, şirkette çalışanların hataya açık olan elektronik tabloları da denetleyerek güvenli bir şekilde kullanım sağlar. Günümüzde teknolojinin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması ile beraber ERP sistemleri de şirketler için kritik bir rol oynamaktadır.

Şirketler dijitalleşen dünyaya ayak uydurabilmek ve teknolojiyi takip ederek yeniliklerden faydalanmak için Canias yazılımının önemini göz ardı edemez. ERP kullanımına başlayan şirketler iş akışlarını iyileştirerek departmanlar arasındaki bağlantıyı entegre ederek önemli kazançlar elde edebilirler. ERP yazılımının kullanılmaya başlanması ile edilecek kazançlar ise:

 • ERP sisteminin kullanılması ile beraber iş yükü hafifleyerek, yeni iş fırsatlarına ve projelere ayıracak zaman artacaktır
 • ERP ile envanterinizi kolay ve rahat bir şekilde yöneterek müşteri memnuniyeti oranları arttırılabilir.
 • ERP sisteminin kullanılması ile beraber dijitalleşen iş dünyasında görünürlük artar bu sayede yeni iş imkanları çoğalır.
 • Departmanların ortak olarak kullandığı verileri bir seferde girerek tüm departmanların üzerinden iş yükünü kaldırır.
 • Şirketin maliyet işlemleri konusunda yardımcı olarak maliyetleri kontrol altında tutmaya yardımcı olur.
 • ERP sistemi sayesinde sadece bir ara yüz kullanılır. Bu sayede ise yönetim ve operasyon maliyetleri düşer.

ERP yazılımı sayesinde birçok alanda iş yükünü hafifletebilir, harcanılan maliyetler en aza indirilir. Bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf edilerek yeni iş imkanlarına bakılabilir.

Canias Sisteminin Getirdiği Yenilikler

Teknolojinin bu denli gelişmesi ile beraber Canias yazılım sistemi hakkında Canias nedir? Canias sisteminin getirdiği yenilikler nedir? Soruları sıkça gündem olmaya devam etmektedir. Canias yazılımı şirketler için birçok yeniliği içinde barındırmaktadır. Her geçen gün kendini geliştiren sistemleri ile şirketlerin iş güçlerini hafifleterek yeni iş imkanlarına zaman ayırabilmelerini sağlamaktadır. Canias sistemi ile gelen yenilikler:

 • Canias yazılımının kullanılması ile beraber zaman ve yerden bağımsız olunur. Bu zaman ve yerden bağımsız olmak nedir? Canias yazılımının sahip olduğu tüm modül ve fonksiyonları internet üzerinden çalışmaktadır. Bu sayede internet olan herhangi bir yerde ve zamanda program rahat bir şekilde kullanılabilir. Canias sistemi hiçbir ek yazılıma veya uygulamaya gerek duymadan java uyumlu herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden çalışabilir. Bu sayede departmanlar arası iletişim kolay ve hızlı bir şekilde entegre edilebilir.
 • Canias sisteminin getirdiği yeniliklerden bir diğer ise teknik kısıtlamalardan kurtarmasıdır. Canias kullanımı esnasında farklı bir yazılım ve uygulamaya ihtiyaç duymadığı için java uyumlu internet tarayıcıları üzerinde işletim sistemi ve veri tabanı rahat bir şekilde kurulabilir. Bu sayede Canias programını kullanırken ekstra uygulama kullanmadan maliyet düşürülür.
 • Diğer sunduğu yenilik ise karmaşadan uzak olması durumudur. Bu karmaşadan uzak olması nedir? Canias yazılı sayesinde şirketin ya da firmanın tüm iş süreçleri tek bir veri tabanı üzerinde toplanır. Farklı bir uygulama kullanılmasına gerek kalmadığı için iş yükünü hafifleterek karmaşadan kurtarır.
 • Canias sayesinde hızlı ve etkin bir süreç olur. Yazılımın kurulumu esnasında iş akışlarınızı entegre ederek departmanlar arası veri girişini en aza indirerek fazla iş yükünü omuzlardan alır. Bu sayede departmanlar ortak bilgilere rahat ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlar. Bu sebeple de veri girişine harcanılacak zaman yeni iş fırsatlarına ayrılır.
 • ERP sistemi sayesinde yönetim ele alınır. Departmanlar arası bilgi akışı tek bir veri tabanında toplandığı için aranan bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Bu sayede istenilen bilgi eksiksiz ve güvenilir bir şekilde sunulur. Ayrıca tüm bilgileri veri tabanında topladığı için geçmişteki yapılan iş bilgilerini analiz ederek gelecek için strateji kurmaya yardımcı olur.
 • Canias sistemi özgün yazılım sistemi ile şirketlere kendine özgü uygulama ve rapor sistemi üreterek şirketi bir adım ileriye taşır. Bu özgün yazılımlar sayesinde şirketler teknik karmaşalara maruz kalmadan pratik bir şekilde uygulama ve rapor üretimi sağlayabilir. Ayrıca sistemde yapılan değişikler kolay bir şekilde entegre edilir. Bu sayede departmanlar arasında karmaşa olmadan çözülür.

Canias yazılım sistemi farklı seçenekler sunmaktadır. Bu seçeneklerden şirkete en uygun olan seçilerek sisteme entegre edilir. Bu sayede de iş gücü hafifler.

Canias Yazılımın Sağladığı Artılar

“Canias nedir?” sorusunun gündem olması ile beraber bu sistemin sağladığı artılarda merak konusu olmaya devam etmektedir. Canias yazılımı sayesinde birçok şirket işlerini kolay bir şekilde programlayabilir. Canias sisteminin olmaması gibi bir durum söz konusu olduğunda birçok yazılım ve uygulama kullanılması gerekli olacaktır. Ayrıca departmanlar arası entegre işlemi olmadığı için bu işlemler yavaşlayarak iş yükünü arttıracaktır. Bir şirketin hızlı bir şekilde bu sistemleri halledebilmesi için bazı uygulamaların etkileşim halinde olması gereklidir. Bu etkileşim halinde olması gereken durumlar ise:

 • Tasarım mühendisliği
 • Mevcut potansiyelden, en iyi potansiyele kadar sipariş analizi
 • Faturalardan, nakit makbuzlara kadar olan gelir döngüsü
 • Satın alma, envanter yönetimi
 • Gelir ve kar ile ilgili muhasebe işlemleri

Bu ve buna eklenebilecek maddeler şirketlerde ki departmanlar arasında etkileşimli olan konularadır. Canias yazılımı sayesinde bütün bilgiler tek bir veri tabanı üzerinde birleşerek bu bilgileri entegre eder. Bu sayede şirketin iş gücü hafifler. Ayrıca bu etkileşim alanları şirketin uğraştığı sektöre göre farklılık arz etmektedir. Bu Canias sistemi üzerinden şirketin durumuna göre ayarlanır. ERP sisteminin en mükemmel özelliği ise modüler yapıda bir sistem olmasıdır. Bu sayede şirket istenen özellikleri etkinleştirerek kullanmaya başlayabilir, istemediği özellikleri ise eleyebilir. Modüler sistem sayesinde istenilen özellikler istenilen zamanda kullanılır.