SolidWorks Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır? 

tarafından
734
SolidWorks Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır? 

SolidWorks; mekatronik alanının temelini oluşturan özel bir yazılımdır. Bu yazılım aracılığı ile hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu tasarımlar yapabilir, tasarımdaki en küçük ayrıntıyı dahi kontrol ederek geliştirebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde SolidWorks Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır? Hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

Tamamen profesyonel kişilere yönelik olarak geliştirilen SolidWorks ile temel modelleme, planlama, görsel üzerine fikir oluşturma, örnek prototip, sonuç değerlendirme ve proje yönetimi gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım odaklı çalışan işletmeler cihaz ve yazılım yönetimi, veri otomasyonları, analitik değerlendirme, tüm bulut işletmlerininin yönetimini SolidWorks ile yapabilirler. SolidWorks ile yapılabilecek işlemlerin detaylı listesi;  

SolidWorks Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır? 

SolidWorks İle Neler Yapılabilir? 

  • Detaylı 2 boyutlu nesne tasarımı 
  • Detaylı 3 boyutlu nesne tasarımı 
  • Dosya tasarımlarının eksiksiz kontrolü 
  • Ürün geliştirme aşamalarının oluşturulması 
  • Yapılan tüm 2 ve 3 boyutlu tasarımların sanal gerçeklik için görselleştirilmesi 
  • Yapılan modellerin ultra gerçekçi simülasyonlarını oluşturma 
  • CircuitWorks ile devre kart modelleme ve çevirme 

Başta olmak üzere birçok işlem yapılabilmektedir. Başta Adobe Photoshop olmak üzere Adobe Portable Document Format, Adobe Illustrator, 3D XML, Audodesk Inventor, PDF, JPEG başta olmak üzere 50’den fazla dosya formatı ile sorunsuz çalışmaktadır. 

SolidWorks Hangi Alanlarda Kullanılır? 

SolidWork bütünü ile bilgisayar destekli bir mühendislik yazılımıdır. Bu yazılımı ilk kez duyan kişiler SolidWorks’un hangi alanlarda kullanıldığını merak etmektedir. SolidWorks; aklınıza gelebilecek her alanda kullanılabilir bir yazılımdır. Günümüzde henüz bilgisayar ve mühendisliğin yer almadığı hiçbir sektör yoktur. Bu nedenle bu yazılımı her yerde görebilmek mümkündür. 

 Kontrol sistemleri, elektronik, bilgisayar ve mekatronik sistemler ile üretim yapan her insan, her işletme SolidWorks yazılım paketlerini kullanabilirler. Yazılım kullanıcılarına büyük oranda kolaylık sağladığı için ücretli olarak satılmaktadır. Yazılımı merak eden kişiler kısıtlı süreli deneme sürümünü kullanabilirler. Bu yazımızda SolidWorks Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır? Hakkında detaylı bilgiler hazırlamaya çalıştık. SolidWorks internet adresi üzerinden yazılım ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Önerilen Yazı

Kütüphane Otomasyonu

Önerilen Site

Ekonomi Devi

SolidWorks Nedir, Hangi Alanlarda Kullanılır?