Netsis Nedir? Netsis Nasıl Kullanılır?

tarafından
3408
Netsis Nedir? Netsis Nasıl Kullanılır?

Netsis Nedir?

Netsis, orta ve büyük işletmeler de finans, muhasebe, stok, satış ve tedarik zinciri gibi büyük ölçekli işletmelerin ihtiyacı olan tüm uygulamaların tek bir merkezden kolayca yönetilmesine imkan sağlayan bir yazılım sistemidir. Peki netsis nedir ve neden global çapta bu kadar önemli ve çok kullanılan yazılımdır. Bu soruların cevabını birazdan sizler için cevaplandırmış olacağız.

1991 yılında İzmir de yerli sermaye ile hayata geçirilmiş bir bilişim projesi olan Netsis, günümüzde 200 kişilik ekibi, 400’ü aşkın çözüm ortağı ve 40 bini aşkın firmada toplamda 150 binin üzerinde kullanıcıya sahip olan her geçen gün daha da büyüyen bir yazılım programıdır. Yerelden evrensele uzanan bir yolculukta uluslararası platformlarda ülkemizin teknoloji ihraç eden bir ülke olarak tanınmasına olanak tanıyan birçok kullanıcıya sahip bir muhasebe yazılım bilişim sistemidir. Kendi eğitimleri ile birlikte kişilere muhasebe eğitimi veren bir sistemdir. Aynı zamanda verilen bu eğitimin uluslararası bir geçerliliği de bulunmaktadır.

Netsis global düzeyde büyük ölçekli işletmeler tarafından kullanılan bir muhasebe programıdır. İşletmelerin düzenli olarak kontrol etmesi gereken satışları, tedarik zincirlerini, finansal işlemleri, stokları ve muhasebe gibi uygulamaların tek bir merkez üzerinden kolayca ve hızlıca kontrol edilmesini sağlamaktadır. Netsis programı kullanıcıları için büyük ölçekli kolaylık ve pratiklik sağlamaktadır.

Hem kurumsal olarak büyük işletmelere hem de bireysel olarak kullanan kullanıcılarına pek çok fayda sağlayan Netsis programı, işletmelerde olan kaynak planlamasını dijital ortama taşıyarak yazılım aracılığı ile daha pratik ve daha kolay yollardan yapılmasını sağlamaktadır.  İş yerlerinin verimliliğini arttıran ve geleneksel yollardan yapılan işlemlere kıyasla daha pratik bir yazılımdır.

Netsis Ne İşe Yarar?

Netsis Ne İşe Yarar?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gündelik yaşamda karşımıza çıkan problemlerin daha kolay bir şekilde çözümlerinin oluşturulması da gelişmiştir. Yani teknolojik gelişmeler, gündelik yaşamımız kolaylaştırarak geleneksel yöntemlerden farklı bir şekilde işlerimize kolaylık sağlayan ve bizlerin fazla yorulmasına engel olarak iş yükünden kurutulmamıza olanak tanımaktadır. Teknoloji, gündelik yaşam da neredeyse her alanda karşımıza çıkan ve bizlere yeni olanaklar tanıyan bir alandır.

Teknolojik gelişmeler hem bireysel işlerimize yardımcı olurken hem de daha büyük işlerde de yardımcı olmaktadır. Yazılımlar, uygulamalar, programlar vb. teknolojinin aygıtı olan her şey sayesine hem bireysel olarak daha kolay ve kullanışlı işler yapabiliyor hem de işlerde karşılaşılabilecek olan problem ihtimalini azaltmaktadır. Peki bu dijital bir platform olan ve işletmelerde karşılaşılabilecek problemlere kolayca çözüm üretip muhasebesel işlemleri gerçekleştirecek olan NETSİS ne işe yarar?

Netsis kullanıcısına hem kurumsal anlamda hem de bireysel anlamda pek çok farklı fayda sağlayan bir programdır. İşletmelerin, şirketlerin ya da firmaların kısaca büyük ölçekli işletmelerin kurumsal kaynak planlamasının dijital ortama taşınmasını sağlayan ve kişilerin iş yükünü kolaylaştırarak pratikleştiren bir programdır. Netsis aynı zamanda işyerlerinin işlerini pratikleştirirken dolayısı ile iş yerinin de verimini arttırarak kar edilmesine olanak hazırlayan bir yazılım sistemidir.

İş dünyasında ön planda olabilmek, sektör tarafından bilinmek ya da işinde iyi olabilmek için öncelikli olarak işinin iyi yapman gerekmektedir. İşlerini iyi yapan şirketler piyasa tarafından tercih edilerek verimlerini arttırırlar. Bir diğer neden ise hızlı olmaktır. Verilen işleri en kısa sürede bitirmek, kısa sürede fazla iş yapmak ve iş yükünü en aza indirmek bir işletmede en çok dikkat edilen ve kazanç sağlayan faktörlerden birisidir.

Rekabetten ibaret olan iş dünyasında daha kısa sürede daha fazla iş yapmak işletmeler arası olan rekabet ortamında bir adım öne çıkmayı sağlayan şeylerden birisidir. Büyük ölçekli firmalarda finansal, muhasebesel işlemleri profesyonelce geleneksel yöntemlere kıyasla daha kısa zamanda yapabilen ve kullanıcılarının satış işlemleri, stok durumları ve tedarik zinciri gibi uygulamaların kontrolünün fazla vakit almadan en kısa sürede yapılmasını sağlamaktadır.

Şirketlerin hesaplarını tutan, takip eden ve problem oluşmasına engel olma amacıyla kullanılan Netsis, şirketlerin ve bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleşen bir yazılım sistemidir. Şirketlerdeki muhasebe işlemleri herhangi bir hata ile karşılaşıldığında bu hatanın halledilebilmesi ve şirketin zarar görmeden problemin ortadan kaldırılması durumu oldukça zor bir durumdur. Bu yüzden büyük ölçekli işletmelerin büyük ölçekli muhasebe işlemlerini profesyonelce halleden bir muhasebe yazılımı, Netsis olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki Netsis’i yani Muhasebe yazılımını neden kullanmalıyım?

Neden Netsis Kullanmalıyım?

Neden Netsis kullanmalıyım sorusuna gelecek olursak eğer bunun oldukça basit, herkes tarafından bilinen, bilinmese bile fark edilen bir çok nedeni vardır. Gündelik yaşamda bireylerin dikkatini dağıtabilecek birçok neden bulunmaktadır. Gündelik yaşam içerisinde karşımıza çıkan problemler başta olmak üzere sağlıksız beslenme, trafik yoğunluğu gibi gündelik oldukça basit gibi duran fakat bireylerin dikkatlerinin dağılması konusunda oldukça büyük rol üstlenen durumlar sonucu çalışan bireylerin üzerinde baskı aracılığı ile dikkat dağınıklığı oluşturmaktadır.

Günlük yaşam sırasında dikkatleri dağılmaya yatkın olan bireyler iş hayatlarında dikkatsizlikten kaynaklı olarak yapmış oldukları en ufak bir hata bile büyük ölçekli işletmeler için çok büyük bir sorun haline gelebilmektedir. İşte tam bu sırada Netsis, Muhasebe yazılım programı bireysel dikkatsizlikten oluşabilecek hatalara karşı teknolojinin gücünü göstererek son derece profesyonelce bir muhasebe yaparak oluşabilecek olan hataları en aza indiren bir sistemdir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ihtimallere karşın olarak; teknolojinin geliştirmiş olduğu, büyük ölçekli işletmelerde muhasebe hatalarını en aza indiren Netsis, muhasebe yazılımını kullanarak dikkatsizlik ya da teknik bir hatadan kaynaklı olarak oluşabilecek büyük problemlere ve bu problemlerin getirilerine karşı bir önlem almaktadır. İşletmelerde karşılaşılabilecek problemlerden kurtulmak için aynı zamanda iş yükünüzü hafifleterek daha kısa sürede diğer şirketlere kıyasla daha fazla iş yapabilmeyi sağlayan bir yazılım olan Netsis kullanımı, kısa sürede işletmenizi büyütmenize olanak tanımaktadır. Netsis Muhasebe yazılımının iki farklı programı vardır.

Ön Muhasebe Programları

Bu programların amacı şirketin muhasebesini tutmaktan ziyade bünyelerinde uzman muhasebeci barındırmayan firmaların anlaşmalı oldukları muhasebeciye iletilecek olan bilgilerin ön hazırlığını yapıp hazırlayan programlardır. Ön Muhasebe programları genellikle bünyesinde mali müşavir ya da muhasebeci bulundurmayan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

Genel Muhasebe Programı

Bu muhasebe programları, ön muhasebe programlarının aksine şirketlerin muhasebesel işlemlerini tam anlamıyla tutabilecek şekilde geliştirilmiş programlardır. Maliyetleri yüksek olan genel muhasebe programı, geliştirilmesi oldukça zor ve zaman isteyen bir işlemdir. Genellikle büyük ticari işlerde ya da büyük ticari işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Yeni nesil muhasebe programlarına e fatura, e arşiv, e defter gibi kavramlarla birlikte gelmiştir

Gelişen teknoloji ile birlikte yazılım dünyası her alanda insanlık alemine kolaylık sağlarken muhasebe alanında da global boyutta bir katkı sağlanmıştır. Hem yerelden evrensele ulaşan oldukça başarılı bir yazılım olması ile birlikte hem de işletmeler için büyük kolaylıklar sağlayan bir program olarak işletmeler tarafından tercih edilen ve güvenle kullanılan bir yazılım programıdır.

Netsis’in muhasebe yazılımının ne olduğunu, ne işe yaradığını ve işletmeler tarafından neden kullanılması gerektiğini açıklamış olduğumuz bu makalede Netsis programının en iyi şekilde anlaşılması için gerekli tüm bilgileri verdik.