En İyi Ücretsiz VPN Programları

tarafından
736
<strong>En İyi Ücretsiz VPN Programları</strong>

En İyi Ücretsiz VPN Programları,Bu yazımız içerisinde En İyi Ücretsiz VPN Programları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İnternet kullanıcıları gerek anonim gezintiler yapmak gerek yasaklı internet sitelerine giriş yapmak gerekse internet hızlarını artırmak için VPN kullanmaktadır. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarda kullanılabilen VPN’ler hem ücretli hem de ücretsiz olarak karşımıza çıkmakta. Kullanılabilecek ücretsiz VPN yazılımları;

En iyi Ücretsiz Vpn Programları
En iyi Ücretsiz Vpn Programları

Ücretsiz VPN Programlar

  • ProtonVPN
  • Hotspot Shield Free VPN
  • Express VPN
  • ZenMate
  • TunnelBear

ProtonVPN

En İyi Ücretsiz VPN Programları listemizin ilk sırasında ProtonVPN yer alıyor. Kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz versiyon sunan ProtonVPN, tüm özelliklerini ücretli kullanımda gözler önüne seriyor. Ücretsiz versiyonuna baktığımızdan rakiplerine nazaran daha fazla özellikler sunmaktadır.

Sınırsız veri aktarım özelliği sunan ProtonVPN, ücretsiz kullanımda düşük hız gibi dezavantajlara sahiptir. Özellikle yoğun kullanım saatlerinde internet hızınızın düştüğünü görebilirsiniz.

Hotspot Shield Free VPN

Hotspot Shield Free VPN dünyanın en çok kullanılan VPN servisidir. Kullanımı oldukça basit olan programın Google Chrome eklentisi bulunmaktadır. Ücretsiz kullanım özellikleri iyi olsa da günlük 500 MB veri aktarım limiti bulunuyor. 500 MB ve üzeri kullanımlarda ücretli paketlere geçmek gerekmektedir.

Express VPN

Express VPN, kullanıcıların en çok beğendiği ücretsiz VPN uygulamaları arasında yer alıyor. Hatta ücretli sürümü dünyanın en başarılı VPN servisi olarak gösteriliyor. Ücretsiz sürümündeki kısıtlamalardan dolayı listemizde üçüncü sırada yer almıştır. Oldukça kolay kullanıma sahip olan yazılım, daha önce hiç VPN kullanmamış kişiler tarafından bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Denemelik de olsa kullanmanızı öneririm.

ZenMate

ZenMate ilk olarak Google Chrome eklentisi olarak karşımıza çıktı. Daha sonra Mozilla ve Opera versiyonları da çıkan yazılım, tarayıcılardan sonra akıllı telefonlar için de kullanılabilir hale geldi.  ZenMate, ücretsiz versiyonunda dahi kullanıcılarına herhangi veri trafiği limiti koymamaktadır. Ücretsiz versiyonunda çok az sayıda sunucu vardır. Bazen internet çok yavaş olsa da kullanılmaya değerdir.

TunnelBear

En İyi Ücretsiz VPN Programları listemizin son sırasında TunnelBear yer alıyor. Oldukça güvenli bir VPN servisi olan TunnelBear, kullanıcıların tüm veri gizliliğini koruma altına almaktadır. Program tamamen ücretsiz olsa da aylık 500 MB kullanım kotası bulunmaktadır.

Site Haritası Nedir ?