Tüm Yazılar
Trend

Google Hizmetleri Çöktü! Google Açıklama Yaptı

Gün içerisinde belli bir süre için ulaşılamayan Google hizmetleri hakkında Google’dan açıklama geldi. Mağdur kullanıcılarından özür dileyen teknoloji devi, sorunun teknik aksiliklerden dolayı yaşandığını belirtti.

Bütün web sitelerinin kabusu olan sitenin çökme durumu bugün Google hizmetlerini vurdu. Gün içerisinde birçok kullanıcıya sahip olan başta YouTube, Gmail, Google Drive, Google Play, Google Dökümanlar ve diğer Google hizmetlerinin çökmesinin ardından birçok kullanıcıyı merak sardı.

Daha sonra haber kanalı Sputnik’e açıklama yapan Google, problemin teknik aksaklıktan dolayı yaşandığını ve kısa bir süre sonra bütün hizmetlerin yeniden çalışmaya başladığını belirtti.

Konu Hakkında Google’ın Açıklaması:

Google Workspace Icons bad
Google hizmetleri

Google’dan Google hizmetlerinin çökmesiyle ilgili yapılan açıklamada ”Bugün, dahili depolama kotasındaki sorunlar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını gerektiren hizmetler, yüksek hata katsayısı verdi. Şu anda tüm hizmetler yeniden çalışmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Kullanıcılarından özür dileyen Google, böyle bir aksaklığın bir daha söz konusu olmaması için çalışacaklarını söyledi.

Türkiye’de sıkça söz konusu olan engelleme olayları gündeme geldi. Kullanıcılar, Google hizmetlerinin ulaşılamama sebebinin ülke genelinde bir kısıtlamadan olabileceğini düşündü. Ancak sonradan problemin Avrupa genelinde yaşandığı öğrenildi.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Bir Yazar

Yazmayı seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu