Tüm YazılarPHPYazılım Dilleri

PHP nedir ve neler yapılabilir? PHP Dersleri

PHP nedir ve neler yapılabilir?

PHP  dili kısacası bir web tabanlı programlama dilidir. PHP kelimesinin açılımı İngilizce “Personal Home Page” yani kişisel bir anasayfa oluştur geliştir anlamına gelmektedir.

PHP dili diğer programlama dillerine oranla daha kolay ve anlaşılır

bir dildir. Günümüzde bilinen popüler platformların çoğunda php dili kullanılmıştır. Php dili ile içerik yönetim sistemleri,dinamik sayfalar,e-ticaret siteleri,forumlar,içerik botları ve benzeri aklınıza gelecek birçok web tabanlı programlar yapılabilmektedir.

PHP Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?

Php öğrenmek eğer bir yazılım dili bilmiyorsanız ilk etapta zor gelebilir fakat php programla dilinin mantığını kavradığınızda aslında bu dilin pek de zor bir dil olmadığını sizde göreceksiniz. Yazilimrehberin.com olarak php dilini öğrenme aşamasında sizlere üç farklı adım ile eşlik edeceğiz eşlik edeceğimiz basamaklar sırası ile aşağıda ki gibidir.

Başlangıç seviyesi php dersleri

Orta seviye php dersleri

İleri seviye php dersleri

Olacak şekilde üç farklı adım ile sizlere php eğitim dersi vereceğiz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu