Tüm Yazılar
Trend

Snapdragon 888, Qualcomm Tarafından Snapdragon 2020 Zirvesinde Duyuruldu

Qualcomm’un duyurduğu Snapdragon 888’in birçok 2021 amiral gemisi telefonlarında bulunması bekleniyor.

Son yıllarda ses getiren ve güçlü telefon çipi üreticilerinden biri olan Qualcomm, 1-2 Aralık’ta gerçekleşen firmanın yeni teknolojilerini duyurduğu ve yıllık olarak düzenlenen Snapdragon 2020 Zirvesi’nde şimdiye kadarki en güçlü çipleri olan Snapdragon 888’i duyurdu.

Snapdragon 865’ten sonra gelen 888’i heyecan verici yapan şey ise gelecekteki akıllı telefonlar için vaad ettiği yeni özellikler.

Birçok amiral gemisi telefona güç veren önceki modeli 865’te olduğu gibi Snapdragon 888’in de 2021’in dev marka ve modellerin arasında yerini bulacağından şüphe yok.

Yeni yonga seti Snapdragon 888’i 2 başlık altında inceleyelim.

  • Özellikleri neler?
  • Ne zaman kullanıma geçecek?
  • Hangi telefonlarda göreceğiz?

Qualcomm Snapdragon 888’in Öne Çıkan Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 888 reference design 920x470 1

Qualcomm AI Engine

Qualcomm’un yeni amiral gemisi olarak adlandırılan Snapdragon 888, Qualcomm Hexagon işlemciyle birlikte 6. nesil Qualcomm AI Engine‘e ev sahipliği yapacak. Sanitede 26 tera (trilyon) işlem yeteneğine sahip olan yeni yapay zeka motoru, güç tüketimi ve performans açısından önceki modellerine göre oldukça üstün olacak. Yeni Qualcomm AI Engine aynı zamanda 2. nesil Qualcomm Sensing Hub ile donanmış olacak.

Qualcomm Spectra ISP

Snapdragon 888’i bulunduran telefonun saniye başına 2,7 gigapixel fotoğraf video veya 12 MP çözünürlükle 120 fotoğraf çekebilmesini sağlayacak olan Qualcomm Spectra ISP, hızlandırılmış gigapixel hızıyla birlikte öncekine göre çok daha iyi fotoğraf performans hesaplaması sağlayacak.

Snapdragon X60 5G modem

Snapdragon 888 5G 3. nesil Qualcomm X60 5G modem – RF System bulunduracak. Hem mmWave hem de 6 altı 5G uyumluluk sağlayacak olan bu modem, aynı zamanda 5G sağlayıcı birleşmelerini, küresel çoklu SIM’i, 5G Standalone’u, 5G Non-standalone’u ve Dynamic Spectrum Sharing’i destekleyecek.

Qualcomm Snapdragon Elite Gaming

snapdragon elite gaming badge 100850877 large

Yeni yonca seti Snapdragon 888, 3. nesil Snapdragon Elite Gaming‘e sahip olarak Adreno GPU’larda hatrı sayılır derecede performans artışı sağlayacak. Aynı zamanda 144hz frame rate’e ulaşabilecek.

Ne zaman kullanıma geçecek?

Yeni yonga setinin 2021’de çıkacak birçok farklı marka ve model telefonda kullanılacağı duyuruldu. Buna özellikle amiral gemilerini dahil edebiliriz.

Snapdragon 888 Hangi Telefonlarda Görülecek?

Gelecek modellerinde Snapdragon 888’i kullanacağını ve anlaşmaya varıldığını söyleyen birçok marka var. Şu ana kadar belli olan 14 marka olarak: Asus, BlackShark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, Realme, OnePlus, Oppo, Sharp, Vivo, Xiaomi, ve ZTE, Snapdragon 888’i telefonlarında kullanacaklarını açıkladılar.

Sony ve Samsung gibi iki devin açıklama yapmamasına rağmen onların da bu yonga setinden faydalanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Bir Yazar

Yazmayı seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu