HTMLTüm YazılarYazılım Dilleri

HTML Dersleri /HTML Elementleri

İçerik Puanı

HTML Dersleri /HTML  Elementleri

Html dilinde bir web sitesi yazmak için ilk olarak <html></html> etiketini kod editörünüze eklemeniz gerekmektedir. <html> etiketinizi eklediğiniz taktirde sırası ile web sitenizi arama motorlarına ve arama motorları üzerinde sitenizi arayan kullanıcılara tanıtabilmek için <head> <title><body> ve benzeri etiketleri eklemeniz gerekmektedir. Sizlere HTML öğrenmeye başlayabilmeniz açısından ve sizlere bir temel oluşturması açısından örnek bir kod ile anlatmak istiyorum.

<html>
<head> //head kodu sayfamızın baş kısmını temsil etmektedir.

<title>Yazılım Rehberin</title> // Title kodu ile sayfamızın başlığını belitiyoruz.
</head>

<body>//body kısmı sayfamızın içerik kısmını temsil etmektedir

<p>p etiketi bir paragraf oluşturmak için kullandığımız etikettir.</p>
</body>
</html>

Yukarıda bulunan kodlar ile sayfamıza “p etiketi bir paragraf oluşturmak için kullandığımız etikettir” şeklinde bir yazı yazdırıp sayfamızın başlığını yazılım rehberin yaptık.

Bu kodlar HTML dilinin temel kodları olup tüm web sitelerinin kod yapılarında mutlaka bulunan kodlardır. Tarayıcınızda sağ tık yapıp incele dediğiniz de bir web sitesinin kaynak kodlarına ulaşabilirsiniz.Şimdi Temel HTML dersimizin ikinci bölümüne geçmek için hemen tıklayın.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu