Dijital PazarlamaTüm Yazılar

Kariyer döneminde doğru planlama nasıl yapılır ?

Kariyer döneminde doğru planlama nasıl yapılır ?

Kariyer belirleme zamanına üniversite zamanı diyebiliriz aslında. Üniversiteye geçmeden önce hangi bolumu seçeceğimiz kariyer planlamamızın başlangıcı sayılır. Üniversite de istediğimiz ve sevdiğimiz bir bolumu tercih etmek çok önemlidir. Çünkü sevmediğiniz bir bolum de ilerlemek sizin için çok zor olabilir ve bu zorluk kariyerinizde ilerlerken size zorluk çıkartabilir. Ancak bir şeyi çok isterseniz önünüze ne kadar engel çıksa bile siz o engeli asabilirsiniz bu yüzden motivasyonunuzu düşürmeyip önünüze bakmalısınız ve insanların sizin hakkınızda ne dediğini pek kafaya takmamalısınız.

Bazılarımız mezun olduğu bölümden ilerlemek istemez ve başka alanlarda kariyer sahibi olmak ister. Burada dikkat etmeniz gereken kendinizi iyi tanımanız , iyi bir değerlendirme yaptıktan sonra bu kararı vermeniz sizin ve kariyeriniz için çok daha iyi olacaktır. Kariyer döneminde kişinin kendisine olan özgüven ve kararlılık duygusu çok önemlidir. Çünkü karşınızdaki kişi sizin ne kadar kararlı ve özgüvenli birisi olduğunuzu gördüğü zaman kariyeriniz için daha olumlu olur.

Sürekli bir arayış içerinde olun . Tek bir şey ile yetinmeyin hep yenilik pesinde koşun. Monoton hayati bırakıp harekete geçerek kariyerinizi daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz unutmayın bu güç sizlerin elinde ve siz istedikten sonra elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz kendinize olan güveni asla bitirmeyin. Bir konuda eksiğim diye üzülmeyin ve o konuyu en iyi nasıl öğrenirim diye çözüm yolları bulmaya calisin.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu