İnternetten Para KazanmaTüm Yazılar

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanma

İçerik Puanı

İnternetten Para Kazanma

Blog yazarak para kazanmak için birkaç yaklaşım vardır. Reklamlardan elde edilen kazançlar, bağlantı satarak para kazanma, ortaklık programlarından kazanma, ürün satarak para kazanmak gibi.

İnternetten para kazanma için en güvenilir yollardan biri blog yazmaktır. Blogunuzun türüne bağlı olarak bu kazanç türlerini kullanmanız değişiklik gösterebilir.

Blog Yazarak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Birkaç gelir kaynağı içeren sayıları ele alarak ortalama kazanç için bir fiyat vermek zorunda kalırsak:

Günde 500 ya da daha az ziyaretçiye sahip olan bir blog aylık 20 ile 40 dolar arasında kazanç sağlayabilir. Yeni ve genç sitelerin reklamlarla sayfalarını doldurmaları kesinlikle tavsiye edilmeyen bir durumdur.

Günlük 1000 ile 2000 gibi ziyaretçi sayısına sahip olan bir blog aylık 150 ile 400 dolar arasında kazanç sağlayabilir. Bu rakam, reklam maliyetlerinin yanı sıra blog içerisinde kullanılan kuruluş programına da bağlı olarak değişebilir.

Günde 2000 ile 4000 arasında ziyaretçiye sahip olan bir blog ise 1500 dolar veya daha fazla kazanabilir.

Blog Yazarak Elde Edilen Gelir Neye Bağlıdır?

İçeriğimizi biraz farklı ele alarak devam ediyoruz diyebiliriz. İnternette para kazanma konusunda blogla yola devam etmek en doğru tercihlerden biridir. Blog geliri ise direkt olarak trafik kalitesine bağlıdır.

Bilgi trafiği, bağlı olan kuruluşlarında yardımıyla düzenli push bildirimleri ve reklam, ticari trafik kullanılarak gelir getirilebilir.

Her durumda blogunuzdan düzenli bir gelir elde etmek için istikrarlı trafik gerekir. Bu trafiği elde etmek düzenli ve sadık bir çalışma ister. Bunun için ilk olarak da içeriklerin nasıl hazırlanması gerektiği hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gereklidir.

Blogunuz İçin Bir SEO Eklentisi Kullanın

Blogdan para kazanmak için bir trafiğe sahip olmanız gerekir. Trafiği elde etmek içinse arama motorlarında üst sıralarda yer almak önemlidir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yayınladığınız içeriklerinizin SEO uyumlu olması gerekir. Özellikle Google arama motoru SEO’yu çok sever, onun en iyi dostudur.

Kendinizi SEO konusunda geliştirmeli, araştırmalar yapmalısınız. Daha sonra içeriklerinizi blogda yazarak para kazanmak için tüm bilgileri uygulayarak yayınlamalısınız.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu