İnternetten Para KazanmaTüm Yazılar
Trend

2021’de Evde İnternetten Para Kazanma Yolları – Freelance

Evde İnternetten Para Kazanmanın Yolları – Freelance

evden para kazanma
2021’de Evde internetten Para Kazanmak

Evde oturduğunuz yerde internetten para kazanmak istiyorsanız, sahip olduğunuz yetenek ya da hizmetleri internette pazarlamaya hazırsanız, o zaman doğru yerdesiniz.

Salgın başladığından beri birçoğumuz eve sıkışmış durumda. Belki virüs işimizi etkiledi, okulumuzun kapanmasına vesile oldu, ya da sağlık sorunlarından dolayı dışarı çıkamıyoruz. Okulu olanlar online ders furyasında sürüklenip gidiyor. İşi olanlar evden toplantılara giriyor. Yine de geriye büyük bir miktarda boş zaman kalıyor. Peki evde boş boş oturmak ya da vaktimizi gereksiz şeylerle geçirmek yerine oturduğumuz yerden para kazansak nasıl olurdu?

Eminim internette birçok içi boş para kazanma vaatleri görüyorsunuzdur. Bunların birçoğunun dolandırıcı ya da boş vaat olduğunun da farkındayız. Ancak bu yazı serimizde bahsedeceğimiz yöntemler tamamen gerçek ve sizin yetenek, azim, ve çalışmanıza bağlı olarak para kazandırabilecek yöntemler. Bu yazımızda evde internetten para kazanmanın o kadar da zor olmadığını anlayacaksınız. Bazı internetten para kazanma yöntemlerini genel olarak ele aldığımız yazımızdan farklı olarak bu yazıda freelance yöntemi üzerinde yoğunlaşacağız.

Freelancing ile Evde İnternetten Para Kazanma

Öncelikle freelancing terimini açıklayalım. İngilizce bir kelime olan freelance, belli bir şirket ya da organizasyon için 9-5 gibi bir saat dilimi içerisinde çalışmak yerine, serbest olarak istediğiniz kişi ya da şirketle istediğiniz zaman içerisinde çalışmaya denir. Freelancing yapan kişi freelancer’dır. Zamanı sizin belirlemeniz burada büyük bir faktördür. Ayrıca işin tipine göre evden ve online olarak da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Freelancer Olarak Evden Hangi İşleri Yapabilirim?

Hemen hemen her şeyi. Freelance terimine herhangi bir sınırlama yok. Dolayısıyla yapacağınız işin de herhangi bir sınırlaması yok. Bulunduğunuz ülkenin kanunu çerçevesinde olan her şeyi yapabilirsiniz. Tabii burada sizin kabiliyet ve kalifiyeniz ön plana çıkıyor. Benim gibi üst düzey İngilizce ya da başka bir dil biliyorsanız yazılı ya da ardıl çeviri yapabilirsiniz. Programlama dilleri biliyorsanız aplikasyon kurulumu gibi hizmetler sunabilirsiniz. Grafik dizayn konusunda bilginiz varsa logo tasarlayabilirsiniz.

Ancak yaygın olan alanlara bakmak gerekirse:
  • Grafik & Tasarım
  • Yazı & Çeviri
  • Yazılım & Teknoloji
  • İnternet Reklamcılığı
  • Video & Animasyon
  • Ses & Müzik
gibi alanlardan bahsedebiliriz.

Nasıl Freelancer olurum?

Freelancer, yani serbest çalışan olmak için tek yapmanız gereken uygun platformlardan birisini seçip kaydolmak ve başlamak! Eğer kendi websitenizi kurup işleri oradan alarak başarılı olacağınızı düşünüyorsanız bu da bir opsiyon, ancak piyasada halihazırda alıcı ve satıcıyı buluşturan birçok platform mevcut. Bu platformları başka bir yazımızda ele alacağız.

Freelancer olmak gördüğünüz gibi çok da zor değil. Eğer pazarlayabileceğiniz bir kabiliyetinizin olmadığını düşünüyorsanız, online kurslara katılıp birkaç yetenek elde edebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Ortalama:5]

Bir Yazar

Yazmayı seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu