Dijital PazarlamaTüm Yazılar

Facebook Business nedir?

Facebook Business nedir?

İçerik Puanı

Günümüzde sosyal medya uygulamaları popüler olarak kullanılmaktadır.Hal böyle iken sosyal medya uygulamaları da bu muazzam trafiklerini ve başka bir bakış açısı ile kullanıcılarını reklam adı altında satmaktadır. Bir örnekle daha iyi anlatacak olursam Trendyol.com ve benzeri bir alışveriş sitesin de bir ürüne baktığınızda o ürünü İnstagram üzerinde gezinirken reklam olarak görüyorsunuz sizce bu bir tesadüf mü? Yoksa bilerek yapılan bir reklam çalışması mı?

business manager ana ekran

Dijital pazarlama uzmanları veya reklam verenlerin bir kısmı bu sorunun cevabını net bir şekilde biliyor görmüş olduğunuz bu reklamlar aslında bir tesadüf değil Facebook,Google vb. platformlar sizin verilerinizi çeşitli yazılımsal kodlar ile elde etmekte ve bu verileri reklam platformları ile reklam verenlere tıklama başı maliyet veya gösterim başı maliyet olarak satmakta. Facebook’un reklam platformu ise Facebook business’dır.

facebook
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu