Tüm YazılarDijital Pazarlama
Trend

SEO Nedir?SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO Nedir?

İçerik Puanı

Seo (search engine optimization) kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.Dilimizde ki karşıtı arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir.Seo web sitelerinin veya mobil uygulamaların arama motorlarında veya google play,apple store gibi mobil app mağazalarında internet sitemizi veya mobil uygulamamızı hedeflemiş olduğumuz anahtar kelimede üst sıralara taşıyarak internet sitemizin veya mobil uygulamamızın kullanıcı sayısını arttırmamız amacı ile yapmış olduğumuz çalışmalara verilen isimdir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması site içi ve site dışı seo çalışması olarak ikiye ayrılmaktadır.Seo çalışmasının yapılabilmesi için ilk olarak bir hedef ve arama motorlarında üst sıralara çıkabilmeniz için bir hedef anahtar kelime belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra internet sitenizin metin,görsel ve site hızınızın optimizasyon çalışması yapmanı gerekmektedir.Web sitenize seo yarken dikkat etmeniz gereken en büyük husus internet sitenize organik içerik eklemeniz gerekmektir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Ortalama:5]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu