Tüm YazılarTeknoloji Haberleri
Trend

Facebook İçeriklerinde Değişikliğe Gidiyor!

Facebook İçeriklerinde Değişikliğe Gidiyor!

İçerik Puanı

Sosyal medyada argo içerikli nefret ve şiddete yönelimli içerikler üretenler için Facebook yeni bir güncellemeye gidiyor. Bu güncellemenin gelmesi ile birlike Facebook üzerinde bir içerik paylaşımı yaptığımızda veya yapacağımız da Facebook tarafından geliştirilecek olan bir yapay zeka ve algoritma ile nefret,şiddet ve benzeri bir içerik oluşturulduğunda otomatik olarak filtreye takılmakta ve içerik yayımlanmamaktadır. Bu kategorilerin dışında kalan  kategorilerde Facebook moderatörleri tarafından onaylancaktır.

Yapay Zeka İle İçerik Onayı

Facebook çalışanlarının yaklaşık olarak 15bini facebook’da  moderatör görevinde çalışmaktadır. Moderatörlerin görevleri facebook üzerinde facebook’a gelen şikayetleri spamları değelendirmektir. Daha önce Facebook’a gelen şikayetler bir sıralamaya göre cevaplansa da yapay zeka’nın gelmesi ile birlikte daha hızlı bir şekilde değerlendirmelerin yapılacağı söylenmiştir.

yapay zeka facebook
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama:0]

Sercan Tuna

2000 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Dijital Medya ve Pazarlama bölümünde 2. sınıf okuyorum. Çocukluğumdan beri bilgisayar ve elektronik ile ilgilenmeyi çok seviyorum ve aynı zamanda öğrenmiş olduğum bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktan da haz alıyorum. Bu blog sayfamda sizlere dijital pazarlama,yazılım ve internetten para kazanma ile ilgili tüm bildiklerimi yazmaya çalışıyorum. Keyifli okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu